Staff
Administration
- John HauserPrincipal
Administrative Assistants
- Michelle ArrantsElementary Secretary
Student Health & Safety
- Ange ShipmanNurse
Specialists
- Alison FlinnCounselor
- Amy SloanInstructional Facilitator
- Shannon WaiteInstructional Facilitator
- Jodi KauffmanMedia Specialist
- Connie MurrayMedia Specialist
Kindergarten Teacher
- Briana CharityKindergarten Teacher
- Holly LethKindergarten Teacher
- Paige RaittKindergarten Teacher
1st Grade Teacher
- Anna Cafferty1st Grade Teacher
- Kelly Landgren1st Grade Teacher
- Stephanie Storrs1st Grade Teacher
2nd Grade Teacher
- Laura Galloway2nd Grade Teacher
- Jaimie Reeves2nd Grade Teacher
- Krista Sherick2nd Grade Teacher
3rd Grade Teacher
- Paige Krings3rd Grade Teacher
- Kasey Ohnoutka3rd Grade Teacher
- Kathryn Rohweder3rd Grade Teacher
4th Grade Teacher
- Lynzee Reiber4th Grade Teacher
- Angie Runyan4th Grade Teacher
- Marcy Sorgenfrei4th Grade Teacher
5th Grade Teacher
- Karen Callahan5th Grade Teacher
- Shelby Jarzynka5th Grade Teacher
- Elizabeth Trausch5th Grade Teacher
Physical Education Teacher
- Derek WilliamsPhysical Education Teacher
Fine Arts Teacher
- Michael SandersonVocal Music Teacher
- Rick MatticksInstrumental Music-Band
- David Bernard-StevensInstrumental Music-Orchestra
- Christine NiemeyerInstrumental Music-Orchestra
Special Education
- Angela CallSpecial Education Teacher
- Minta GregorySpecial Education Teacher
- Siarra VickinovacSpecial Education Teacher
- Kimberly RemmersTeacher (Title I)
English Language Teacher
- Nanette ReimanEnglish Language Teacher
Student Support Specialists
- Mikayla SchultzHome/School Liaison
- Alida DraayerOccupational/Physical Therapist
- Bryan KlinginsmithOccupational/Physical Therapist
- Courtney LaBenzOccupational/Physical Therapist
- Abbi StoddardOccupational/Physical Therapist
- Cassie WattsSpeech Language Pathologist
Classroom Support
- Jessica AspegrenParaeducator
- Tabitha BottolfsonParaeducator
- Mary Ann CamposParaeducator
- Kayla FrerichsParaeducator
- Cheryl GentertParaeducator
- Jasmin LaraParaeducator
- Stephanie MassingParaeducator
- Jacqueline MeyerParaeducator
- Christyne SchultzParaeducator
- Jaimie StefkaParaeducator
- Lidia TuckerParaeducator
- Mayelin VillalobosParaeducator
- Sidney WaiteParaeducator
- Gabrielle WioskowskiParaeducator
Maintenance & Grounds
- Dale LambrechtCustodian
- Tim PhillipsCustodian
- Eric ShadeCustodian
Activities
- Karen CallahanStudent Council Sponsor
- Shelby JarzynkaStudent Council Sponsor
- Elizabeth TrauschStudent Council Sponsor